Modelářská sada Malá

80 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
19.1.2022

Bereš modelaření vážně a došlo ti lepidlo nebo ostrý nůž při práci na dosavadních modelech? Nenech se tím zastavit.

Mám pro tebe tuhle malou sadu, která ve své kvalitě navazuje na větší sady a připraví je na další tvorbu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato sada obnoví tvou stávající sadu a připraví ji na další stavbu modelů.
Pokud ještě nemáš své nástroje pro modelaření, podívej se, zda by ti vyhovovala Střední sada nebo Velká sada.

Malá sada obsahuje:

01 – lepidlo 10 ml

S touhle latexovou dispersí tvořím a modelařím od svých sedmi let. Je to legendární lepidlo, které má ideální konzistenci. Je spíše tekuté, ale tak akorát viskózní, aby hned po přitisknutí přisálo obě části papíru k sobě a dostatečně je drželo. A zároveň dává tak 15 vteřin na správné napozicování dílku, protože dovolí klouzat do stran, nebo odlepení dílků od sebe v případě chyby. Přebytečné lepidlo se dá na pokožce rukou snadno zdrolit do úplné čistoty a nezanechává na prstech mastnotu ani lep. Je zdravotně nezávadné a vodou ředitelné i rozpustitelné. Po zaschnutí je čiré, takže nějaký ten případný ocintek na modelu je úplně nenápadný. Z hladkých povrchů se dá i zaschlé lepidlo snadno sloupnout.
Lahviček a dávkovačů jsem vyzkoušel celou řadu, než jsem objevil a docenil toto zvolené. Tenká kovová tryska dokáže lepidlo dávkovat velice přesně. Dávkování lepidla řídíš tlakem na stisk těla lahvičky. Když chceš lepidlo rozetřít, nemuší odkládat lepidlo z ruky a měnit ho za párátko nebo špejli. Rozetřeš ho tou kovovou jehlou. Lepidlo, co na ní zaschne sloupneš nehtem díky hladkému kovovému povrchu. A když ti zaschne uvnitř trisky, propíchneš ji špendlíkem. Velikost a hmotnost lahvičky je perfektní i pro déletrvající a precizní práci. Objem lepidla 10 ml vystačí na slepení zhruba 6–10 běžných modelů Cut’n’Glue.

02 – 2× náhradní odlamovací čepel

K tomu noži. Ať ti to chvíli vystačí. To máš celkem 3× 13 zbrusu nových ostří a špiček. 

„Toto je vybavení, které osobně používám a ručím za něj.“
Lukáš Fronc – návrhář modelů Cut’n’Glue.

 


Proč modelařit

Modelaření ✂️ je často opomíjený koníček, který rozvíjí motoriku, trpělivost a pečlivost. Pro mě osobně je to zároveň prostor pro uvnitřnění, meditaci, pro poslech hudby nebo audioknížky.

Je vhodný pro všechny věkové kategorie od dětí, které dokáží pracovat s ostrým nožem, až po modeláře veterány důchodového věku. A tyto oba konce věkového spektra krásně propojuje ve společnou aktivitu, při které může dědeček naučit své vnouče něčemu novému.

Je to způsob, jak si s prakticky nulovou ekologickou stopou ♻️ vytvořit vlastní a originální interiérovou dekoraci. Model může být dárkem, který potěší, a je nápaditý. A pokud ho darujete už složený, dáváte do něj kus sebe, své trpělivosti, zručnosti a lásky ❤️.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dekorace a ostatní
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Cut’n’Glue, to je projekt jednoho úžasného člověka, Lukáše Fronce, který se rozhodl věnovat tomu, co miluje. Za tímto projektem najdete úžasně propracované a originální papírové modely, které si můžete doma sami vystříhnout, slepit a složit. V každém z nás se nalézá malý kutil, který si rád hraje a tvoří. Nechte ho v sobě opět ožít a vyberte si jeden z modelů Cut’n’Glue.