101 dní vděčnosti (zapisovací deník)

298 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2022

Zveme vás teď na cestu dlouhou 101 dní, během nichž si vytvoříte zvyk denní vděčnosti.

V deníku vděčnosti máte na každý den připravenu jednu dvoustranu s jednoduchými úkoly. Levou stranu vypisujte ráno a pravou večer. Nezabere vám to více než 5 minut :). Je to velmi snadné, ale změny v životě mohou být zásadní. Naučíte se totiž soustředit svou pozornost na požehnání a nikoliv na nedostatky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro to, abyste žili šťastnější, naplněnější a bohatší život, je vypěstovat si zvyk denní vděčnosti.

Pokud opravdu cítíte ve svém srdci vděčnost, nemůžete současně pociťovat hněv, nenávist ani strach. A když začnete být vděčný/á nejen za to, co už teď ve svém životě máte, ale i za všechno, co je teprve na cestě k vám, vypustíte do světa sílu, která přinese do vašeho života věci, lidi a okolnosti, po kterých toužíte.

Na každý den máte jednu dvoustranu s jednoduchými úkoly. Levou stranu vypisujte ráno a pravou večer. Nezabere vám to více než 5 minut. 

Proč si zapisovat deník vděčnosti?

Studie opakovaně ukázaly, že vykonávání jednoduchých cvičení ohledně vděčnosti, jako je vedení deníku, diáře vděčnosti nebo psaní sešitů vděčnosti, může přinést řadu působivých benefitů.

Lidé, kteří prožívají a vyjadřují vděčnost bývají zdravější než ostatní lidé. Denní vděčnost pomáhá snižovat depresi a úzkost, a prý dokonce zlepšuje kardiovaskulární funkci u pacientů se srdečními chorobami.

Opravdu zapsat?

Uchopme pero a věnujme pouhých 10 minut zapsání toho, za co jsme dnes vděčni. Těch věcí, které můžeme zapsat je mnoho. Nestačí si vděčnosti pouze říct. Zapisování je podstatné, protože díky němu věnujeme vděčnostem mnohem intenzivnější pozornost, navíc se k nim můžeme vracet a pročítat si je, čímž násobíme účinek.

  • Dnes jsem vděčný za svou rodinu.
  • Dnes jsem vděčný za teplo domova.
  • Dnes jsem vděčný za dostatek jídla.
  • Dnes jsem vděčný za internet.

„Je nemožné cítit vděčnost a být skleslý ve stejný moment.“

Naomi Williams

Skutečně se nejedná o žádnou vědu. Do deníku vděčnosti můžeme zapisovat prakticky cokoliv, za co chceme poděkovat. Jen si to běžně neuvědomujeme a bereme to jako něco samozřejmost. Nezapomínejme, že nic v našem životě není samozřejmé.

Matematika našich emocí je jednoduchá. Čím více se zaměříme na to pozitivní, co už v životě máme, tím menší dáme prostor tomu nechtěnému, aby dostalo svůj prostor. Z toho vyplývá vyšší emoční rovnováha a celková spokojenost.

Nejen, že vděčnost zvyšuje pocit štěstí, ale také snižuje toxické emoce, jako je závist, nelibost, frustrace, vina a lítost.

Posílení vztahů

Můžeme děkovat jen skrze deník vděčnosti nebo můžeme napsat dopis svým blízkým, což může být emocionálně ještě silnější zážitek. Obzvláště v době, kdy si píšeme maximálně sms nebo zprávy na Facebooku. Představte si, že dojde vaší mamince, tatínkovi, dceři nebo někomu dalšímu ručně psaný dopis vděčnosti. Nejen, že budete mít skvělý pocit vy, ale zároveň potěšíte své blízké.

Lepší pracovní prostředí

Dopad vděčnosti může dokonce zlepšit naše pracovní prostředí. Jednoduchá každodenní praxe může pozitivně ovlivňovat produktivitu, dosažení cílů, rozhodování a další dovednosti.

Výkon mozku

Ještě stále jste skeptičtí ohledně deníku vděčnosti? Vědci dokonce už v tomto ohledu skenovali mozek. A výsledek? Mozek, který zažívá vděčnost vůči konkrétní osobě, je zaplaven zdravými účinky, díky nimž máme větší chuť znovu toužit po tomto pocitu.

Pokud nejsme VDĚČNÍ za to, co nyní máme, těžko si můžeme myslet, že budeme šťastní, když budeme MÍT VÍCE.

Vděčnost zvyšuje duševní sílu. Vzpomínka na vše dobré i v těch nejtragičtějších časech života vytváří odolnost a snižuje stres. Zavedete si deník, diář nebo sešit vděčnosti? Já už ho mám dlouho :). Za co jste dnes vděční?

Citáty o vděčnosti

Jsem vděčný za každý nový den, kdy se znovu probudím.

5
7x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 17.2.2021
Deník je pěkný a jeho myšlenka se mi velmi líbí! Drobný rituál, který mi každý den pomáhá na chvíli se zastavit a uvědomit si, za co jsem ve svém nitru vděčná. Určitě bude skvělým a originálním dárkem pro ostatní! Doporučuji.
5
PZ Avatar autora | 4.4.2020
Deník používám velmi krátce (v době kdy píši toto 5 dní), ale zatím jsem velmi spokojen. Deník je na použití i čas velmi nenáročný a to mi vyhovuje. A- i za těch pět dní- vidím velký posun v některých pro mne problematických oblastech života. Tím, že se soustředím a projevuji vděk za to dobré, lépe zvládám např. práci. Více mi utíká a méně se v ní stresuji. Osobnímu rozvoji - a práci na sobě v podobě pozitivních afirmací -se věnuji už řadu let -a stále tak trochu balancuji mezi svým starým postojem (sám proti nepřátelskému světu) - a novým postojem, ve kterém se snažím soustředit se na (a přitahovat k sobě) to dobré. A tento deník je pro mne svou jednoduchostí- a tím že se zaměřuje na to co jsem tak trochu zanedbával (vděk za vše čím jsem byl obdarován )-ideálním pomocníkem. Takže spokojenost:)

I Can Academy je slovenská značka zabývající se výrobou inspirativních a motivačních věcí, zejména diářů a kalendářů. Některé výrobky jsou přeloženy do češtiny a vy si tak u nás můžete pořídit Motivační diář, diář Srdce ženy nebo seérii deníků 101 dní :).