Udržitelný kelímek rCUP 340 ml černý-žlutý

350 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.10.2021

Jednorázovým kelímkům na kávu či čaj právě odzvonilo! A buďme za to rádi, protože si málokdo dokáže představit, kolik vznikne odpadu z jednorázových kelímků, brček, talířků a podobně, když je použije několik miliard lidí. Změna začíná samozřejmě u každého z nás.

Představujeme kelímek rCup. Víte, z čeho je vyroben?  Ze 40% je ze zrecyklovaných jednorázových papírových kelímků :). Jak symbolické.

rCUP neteče, nepálí a udržuje váš nápoj déle teplý nebo studený (u kávy je to více než hodina, u čaje ještě déle). Snadno se otevírá i zavírá jednou rukou a při pití z něj nemusíte srkat jednou malou dírkou. Můžete z něj totiž pít po celém obvodu. Budete ho prostě milovat, možná i celý život, pokud o něj bude řádně pečovat :).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Parametry

Barva: černá/hořčicově žlutá

Hmotnost: cca 220g

Materiál: vnitřní plášť - polypropylen, vnější plášť - papírová drť recyklovaných kelímků, těsnění - silikon (Celý kelímek je samozřejmě bez obsahu BPA)

Objem: 340 ml

Rozměry: Výška: 168 mm s víčkem, 144 mm bez víčka; průměr dna 64 mm; průměr víčka 84 mm

Země původu: Navrženo ve Velké Británii. Vyrobeno v Číně.

Jak se o rCUP starat, aby s vámi zůstal dlouhé roky?

Pokud vám záleží na ochraně přírody, udržitelnost je vám velmi blízká a rozhodnete se pro rCUP, pak vězte, že je potřeba i o něj se udržitelně starat, aby vám dělal společnost co nejdéle.

Jak na to?

  • Pravidelně (ideálně po každém použití) jej vymývejte a udržujte čistý. Kelímek je vodotěsný pouze tehdy pokud jsou všechny jeho části udržovány naprosto čisté.
  • Můžete jej bez obav mýt v myčce. Pouze vždy dohlédněte na to, aby bylo v horní části, kam běžně dáváte skleničky. Pokud jej v myčce umístíte mezi mastné nádobí, mohou na něm zůstat skvrny. Pokud k tomuto dojde, smíchejte lžičku sody a vodu a nechte v kelímku 20 minut působit. Poté důkladně opláchněte.
  • Nikdy jej nepoužívejte v mikrovlnné troubě!

Jak velká část rCUPu je vyrobena z použitých kelímků?

Aktuálně je v komerční sféře nemožné vyrobit recyklovaný polymer, který je vhodný pro styk s potravinami. Proto je z použitých kelímků vyrobena pouze vnější vrstva rCUPu, což představuje cca 40% podíl. Výrobce ale pracuje na tom, aby tento podíl navýšit. S rCUP kelímkem jsou teprve v první fázi, tedy na startu!

Znamená to tedy, že je rCUP i tak vyroben z větší části z plastu?

Ano, je to tak. Naštěstí si všichni velmi dobře uvědomujeme vliv, který může mít plast na životní prostředí, když je používán nezodpovědně. Jinak je ale plast skvělý materiál, který má v dnešní společnosti klíčovou roli. Může být mnohokrát recyklován a znovu a znovu používán. Problém nastává, když plast skončí na skládce nebo v přírodě. Jednorázové použití plastů je zbytečné a plast často končí jako nevyužitý odpad. Musíme tedy přejít na odolné, dlouhodobě použitelné plastové výrobky, které lze znovu a znovu recyklovat.

Co s kelímkem až doslouží?

Při správné péči vám kelímek vydrží i 10 let. Přesto ten den, kdy už nebude možné jej znovu použít, přijde.

V tom případě můžete kelímek snadno vyhodit do žlutého plastového kontejneru. Všechna recyklační zařízení akceptují a zpracovávají polypropylen, což je také důvod, proč je v rCUPu použitý.

Malá pružina z nerezové oceli v mechanismu kelímku se zachycuje v procesu třídění a recykluje se odděleně.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 17.3.2021
Rychlé dodání a s produktem jsem spokojená. Mohu doporučit????

rCup tvoří britská společnost od roku 2016. Jde o kelímek na kávu pro dlouhodobé používání, který je vytvořený z kelímků na kávu, ale z těch na jedno použití. Skoncujme se zlozvykem braní si jednorázových a nosme si svoje, ekologické, krásné a samozřejmě bez obsahu BPA.

Snadno se otevírá i zavírá jednou rukou a při pití z něj nemusíte usrkávat jen jednou malou dírkou. Můžete z něj pít po celém obvodu.