Selen

Nejprodávanější

7 položek celkem
pregna plan vegan cytoplan
399 Kč

Multivitamín pro budoucí i kojící matky sestavený dle nejaktuálnějších informací.

2791
selen lalmin greenfood nutrition vegan
98 Kč

Selen přispívá k udržení normálního stavu vlasů, k udržení normálního stavu nehtů, k normální funkci imunitního systému, k normální činnosti štítné žlázy, k ochraně buněk před...

2730
wholefood multi vegan cytoplan
859 Kč

Plnohodnotný multivitamínový a multiminerální doplněk, který obsahuje hydroponicky pěstované minerály z brukve sítinovité (Brassica juncea), práškovou směs ovoce...

2794
kids immunovite vegan cytoplan
339 Kč

Zdroj Beta 1-3 a 1-6 glukanů pro děti od tří do sta+ let! 

2789
cytoprotect hair skin nails vegan cytoplan
389 Kč

Komplex pro podporu zdraví vlasů, pokožky a nehtů. Vytvořen na základě nejnovějších vědeckých poznatků!

2788
Brain Support Multi vegan viridian
849 Kč

Komplexní podpora duševního výkonu - Celkem 22 (!) účinných složek, 200 mg cholinu v jedné dávce, 300 mg brahmi v jedné dávce - Vitamíny, minerály a karotenoidy

2786
regemin chelat greenfood nutrition vegan
198 Kč

RegeMin Chelát obsahuje důležité vitamíny, minerály a aminokyselinu Methionin pro každodenní užívání, kombinace látek podporující normální stav pokožky, vlasů a nehtů.

2732

Selen je esenciální prvek, který má navzdory své toxicitě zdraví prospěšné účinky a je třeba zajistit jeho adekvátní příjem. Selen je důležitý pro tvorbu antioxidačních enzymů. Ty zbavují tělo oxidačního stresu, který vzniká v těle každý den. Selen se také podílí na syntéze DNA a zabezpečuje správnou funkci štítné žlázy, zvyšuje plodnost.

Denní doporučený příjem selenu: Ideální příjem by se měl pohybovat mezi 55-200 ug selenu za den. Každý by měl přijmout zhruba 1 ug selenu na 1 kg tělesné hmotnosti. Neměli bychom však překračovat dávku 400 ug.

Rostlinné zdroje selenu: para ořechy. Pouze 1 para ořech obsahuje doporučené denní dávky selenu. Kromě para ořechů je selen obsažen v celozrnných těstovinách, obilovinách, fazolích, semínkách a jiných druzích ořechů.

Příznaky nedostatku selenu: zhoršená imunita, svalová slabost a únava. Mezi další příznaky patří neplodnost a zvýšený výskyt kardiovaskulárních onemocnění.