Vitamín D3 - 60 kapslí

Neohodnoceno
Značka: Forky’s
178 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
23.9.2020

Vitamín D3 ve formě kapslí. V jedné dávce najdete 1000IU.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • v jedné dávce 1000IU
  • rostlinný zdroj na bázi lišejníku a vojtěšky
  • přírodní forma vitamínu D3
  • vysoká vstřebatelnost
  • neobsahuje syntetická pojiva nebo aditiva
  • 100% aktivní složky
  • působí jako podpora metabolismu (imunitního systému)
  • podporuje činnost svalů, kvalitu zubů a kostí

Vitamín D3 je rozpustný v tucích, doporučujeme ho konzumovat s jídlem , které má obsahuje zdravé tuky. Je vhodný pro všechny věkové skupiny i kojící maminky. Pro děti doporučujeme kapsli otevřít a vsypat do jídla nebo do pití. 

Doporučená denní dávka: 1 kaple v jakoukoliv denní dobu

Složení: rýžová mouka, vitamin D3 z rostlinných zdrojů (Cholekalciferol), hypermelóza, oxid křemičitý.

Vitamín D (kalciferol)

K čemu nám v těle slouží: Vitamín D je nezbytný pro udržování rovnováhy vápníku a fosforu v našem těle. Podporuje vstřebávání vápníku ze střev do kostí, čímž napomáhá jejich výstavbě. Velký význam má také pro udržení obranyschopnosti a také jako prevence rakoviny tlustého střeva. 

Denní doporučený příjem: 5 μg/den

Kde se vitamín nachází:  Většinu vitamínu D jsme ale schopni absorbovat z UV záření. Vitamín D se v omezeném množství vyskytuje v živočišných zdrojích potravy, jako jsou ryby, vejce, mléko a máslo. Výhodou takto získaného vitamínu je to, že v našem těle přetrvává 2-3x delší dobu než vitamín D přijatý ze stravy.

Nedostatek vitamínu: Projevuje se změnami na kostře, které při akutním nedostatku vitamínu D vedou až ke křivici (rachitis). Dochází k poruše vstřebávání vápníku a jeho vyplavování z kostí, které slábnou, čímž se zvyšuje riziko osteomalacie (ubývání kostní hmoty). Nedostatek vitamínu D je spojovaný také s autoimunitními chorobami a schizofrenií.

Nadbytek vitamínu: Projevuje se žízní, zvracením, průjmy a svěděním kůže. Skrytým příznakem je také ukládání vápenatých solí v měkkých tkáních, typicky v cévních stěnách nebo v ledvinách. 

Co je ještě dobré vědět: Nedostatkem vitamínu D mohou ve zvýšené míře trpět kojenci, starší lidé a nebo vegetariáni či vegani. U těchto skupin se doporučuje vitamin D suplementovat, a to buď ve formě tablet nebo spreje. Ve spojení s vitamínem C, K, vápníkem a hořčíkem pak představuje vhodnou prevenci potíží s klouby.