Vitashine sprej. Vitamín D3 1000 IU, 20 ml

3 hodnocení
Značka: Vegetology
279 Kč –20 %
vegetology vitashine 1000iu spray 3 1
279 Kč –20 % 222 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2020

Vitashine vitamín D3 ve spreji je narozdíl od tablet vhodný i pro malé děti - pro kosti, zuby, svaly i imunitu. Dva spreje pořídíte za výhodnější cenu tady :).

 

 

 Vitashine je jediným rostlinným zdrojem vitamínu D3 na světě, která je zároveň registrovaná u Veganské a vegetariánské společnosti. Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání vápníku a fosforu, k udržení normálního stavu kostí a zubů, normální činnosti svalů a funkci imunitního systému.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snadná aplikace formou spreje. Šetrné složení na bázi kokosového oleje je vhodné i pro citlivá dětská bříška.

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání vápníku a fosforu, k udržení normálního stavu kostí a zubů, normální činnosti svalů a funkci imunitního systému.

Doplněk stravy. Vyrobeno ve Velké Británii. 20 ml (150 stříknutí), vegan.

Vitashine sprej Vitamín D3 1000 IU, 20 ml

Minimální trvanlivost: 28.2.2022

Dávkování

 • Všechny věkové kategorie: užívejte 1 -5 stříknutí denně, vstříkněte přímo do úst nebo na jídlo. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte na chladném suchém místě. Nejlepší je uchovávat sprej v ledničce. Uchovávejte mimo dosah dětí.  Spotřebujte do tří měsíců od otevření.
 • Pro novorozence výrobce doporučuje dávkovat pouze 1 stříknutí denně, pro miminka vyživovaná umělým mlékem obohaceným o vitamín D snížit dávkování (např. obden) a ideálně konzultovat množství s pediatrem.
 • 1 stříknutí obsahuje 5 µg vitamínu D3 (200 IU) = 100% referenční hodnoty příjmu, 5 vstříknutí obsahuje 25 µg vitamínu D3 (1000 IU) = 500% referenční hodnoty příjmu.

Tento doplněk stravy je určen primárně pro děti a doporučujeme ho užívat do věku asi tří let. 

Složení: dygliceridy kokosových mastných kyselin, cholekalciferol, D-alfa-tokoferol.

Výhodou spreje oproti tabletám je, že má lepší vstřebatelnost a zejména děti (s citlivějšími bříšky) ho snáší lépe. Vstřebatelnost je stejná jako u kapek, ale sprej je dle našeho názoru praktičtější.

Vitashine je jediným rostlinným zdrojem vitamínu D3 na světě, která je zároveň registrovaná u Veganské a vegetariánské společnosti. Sprej 1000iu je ideální pro děti a jednotlivce, kteří nechtějí tablety užívat.

Vitashine doplňky obsahují veganský a vegetariánský vhodný vitamín D3 (cholekalciferol). Na ověření výzkumu ve Vegetology spolupracovali s nezávislými odbornými laboratořemi včetně Stirling University (světově uznávaní odborníci na analýzu lipidů).

Výhody spreje

 • Rostlinný zdroj vitamínu D3
 • 1 stříknutí obsahuje 5 µg vitamínu D3 (200 IU) = 100% referenční hodnoty příjmu
 • Registrováno u Veganské společnosti a Vegetariánské společnosti
 • 150 střiků na sprej (1 denně pro dávku 200iu trvá 5 měsíců)
 • Můžete ho nasprejovat i přímo na jídlo
 • Je vhodný pro děti i pro miminka

Zdravotní benefity

 • Udržování normálních funkcí kostí, zubů a svalů
 • Normální funkce imunitního systému
 • Normální hladiny vápníku v krvi
 • Může napomoci snížení jarní únavy způsobené nedostatkem slunce

Výrobce: Vegetology, Gauntley Street, Nottingham, NG7 5HF, UK

O vitamínu D

Vitamín D je velmi důležitým a základním vitamínem, který ovlivňuje 200 různých chemických reakcí našeho organismu. Nachází se téměř ve všech typech lidských buněk a ve všech lidských tkáních. Vitamínu D se přezdívá také sluneční vitamín, protože se tvoří v kůži působením slunečního záření z provitamínu 7-dehydrocholesterolu, derivátu cholesterolu.

Bohužel je také často v našich končinách nedostatkovým zbožím pro naše tělo. Je to dáno nejen podnebným pásmem (zimy bez slunce), ale i kancelářským životním stylem, kdy jsme přes den mimo sluneční svit.

Z potravin můžeme získat jen malé množství vitamínu D, protože skot a slepice jsou v naprosté většině chované v uzavřených prostorách, nemají tedy přístup ke slunečnímu záření a sami trpí nedostatkem vitamínu D (obdobné je to i s B12, kterou také zvířata z velkochovů suplementují).

Obzvláště (nejen) v zimních měsících, kdy se nám slunečního Déčka moc nedostává, je vhodné Vitamín D doplňovat skrze kvalitní suplementy.

 

Certifikát: Vegan Society, Vegetarian Society

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamín D
Druh vitamínu: Vitamín D
Forma produktu: sprej
Objem: 20 ml
Použití: imunita
Určení: pro děti
Vitamíny a minerály: Ano

Britská značka Vegetology z Nottinghamu nabízí sice pouze menší portfolio doplňků stravy. Ty jsou ale v podstatě tím nejdůležitějším pro člověka v dnešní době. A zde se nejedná jen o vegany, ale o všechny, kteří žijí v dnešním přetechnizovaném západním světě s často velmi vyčerpanou půdou a tedy nedostatkem živin v základních potravinách.

Vitamíny a minerály, které obsahují produkty Opti3, Vitashine a Joint-Vie, by měly být součástí stravy v podstatě každého člověka, jsou určeny pro celou rodinu. 

 • 100% vegetariánské a veganské vitamíny a doplňky stravy
 • Certifikát vegetariánské společnost 
 • Certifikát veganské společnosti
 • Bezlepkové
 • Geneticky nemodifikované