Jak pozitivně myslet, aby to mělo výsledky?

Také jste již někdy zkoušeli využít afirmací či jiných technik na nastavení své mysli pozitivním směrem? Bohužel ne vždycky tento způsob funguje.

Na vině jsou programy uvnitř nás, díky kterým jsou afirmace jen povrchovým řešením, které má malou šanci na úspěch.

Znáte ten příběh o ženě, která se dozvěděla, že myšlením může ovlivnit vše, co se kolem ní děje?

Před pár lety jedné ženě její dobrý kamarád poradil, že se může stát sama architektem svého života a vybřednout z nešťastného života, kterým prochází. Poradil jí, že když změní své myšlení, tak změní i svůj svět.

Začala tedy přemýšlet o věcech, které by ve svém životě chtěla, a o všem, co by se jí líbilo. Představovala si krásný dům a luxusní dovolenou, na kterou by jela s novým přítelem. Přemýšlela o tom několik týdnů i měsíců, ale dlouho se nestalo nic. A to ji hodně rozhněvalo a na pozitivní myšlení poté úplně zanevřela. Její život se vrátil do starých kolejí, a ona je stále nešťastná ve své práci a muže svých snů dosud nepotkala.

Přitom jí stačilo jen málo. Kdyby šla trochu více do hloubky a zapojila kromě hlavy i srdce a tělo, vše mohlo fungovat. Možná jen zapojila málo emocí do svých představ a do svého myšlení. Třeba už se semínko jejího štěstí dralo na povrch, a ona ho jen nezalévala dostatečně.

think02

Vy však nemusíte následovat její příklad. Možná jste sami zkoušeli pozitivní myšlení i třeba s využitím afirmací typu:

„Jsem úžasný člověk, a peníze ke mně tečou proudem.“

Jenže v tu ránu se ozval váš program:

„Prosím tě, co je na tobě úžasného? Jsi chudej a vždycky jsi chudej byl, tak jak to chceš teď změnit?

Když myslíme pozitivně, tak se nám můžou dít negativní věci, a to i v případě, že se jedná o stejnou oblast, na kterou se soustředíme. Jen pozitivně myslet prostě nestačí. Myšlení totiž musí korespondovat s tím, jak jsme nastavení uvnitř, s našimi emocemi a programy.

Programy hluboko v nás

Programy si v sobě nosíme roky a desítky let, často od narození a tím, že si budeme něco říkat u zrcadla, se s největší pravděpodobností nic nezmění. Pokud si to protiřečí s naším vnitřním nastavením, tak se nic nestane. Potřebujeme jít více do hloubky, a tam to změnit. To je pravděpodobně důvod, proč i mně některé věci v životě nefungují podle představ. A právě proto jsem se rozhodl to změnit.

Všichni máme možnost žít život podle našich představ. Otázkou je, zda toho využijeme, a zda za tím půjdeme.

Pokud je váš život po všech směrech vyrovnaný (peníze, vztahy, zdraví, poslání, volný čas), pak na tom není třeba nic měnit. Pokud však jakoukoliv z těchto věcí nemáte úplně vyřešenou, pak byste měli uvažovat, jak to změnit. Buď můžete využít některé transformační kurzy nebo to zkusíte změnit sami.

think01

Jak pozitivně myslet tak, aby to mělo výsledky

Pokud to chcete změnit sami, tak se to dá podle mě uskutečnit i přes programy, které máme v sobě a které nás blokují.

  • Pozitivní vyladěná mysl – Začněte hlídat svoje myšlenky. nevadí, že vás napadají i negativní, ale sledujte je a zkuste je přeměnit na pozitivní.
  • Přidání emocí – Pozitivní myšlenky začnou fungovat až v době, kdy k nim připojíte emoce. Představujte si to, co chcete. Vytvořte si k tomu příběh a snažte se v představách zapojit všechny smysly. Jak to vypadá, chutná, zvučí, voní, dotkněte se toho…
  • Orientace na cíl – Nezapomeňte na to, že je třeba soustředit mysl na to, co chcete, nikoliv naopak. To, kam směřuje vaše energie, má tendenci růst. Zaměřte se tedy na to, co chcete, aby rostlo.
  • Akce – Můžete myslet pozitivně jak chcete, ale pokud chcete, aby se doopravdy začalo něco změnit, je třeba jít i do akce. Když vám přijde od vesmíru nějaký signál či příležitost, chyťte jí za pačesy.

A nezapomeňte, že se to nestane přes noc. Když zasadíte semínko, chvíli trvá, než rostlinka vyklíčí :).