Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." Jan Werich

To nejde, to nedokážu. Vzpomínám si, když jsem kdysi tátovi s něčím pomáhal, často jsem si vypomáhal spojením – to nejde. On mi vždycky odvětil, že všechno jde nějak udělat.

Dnes se musím usmívat nad tím, jak často jsem tuhle výmluvu používal a kolikrát se mi díky tomu možná někde přibouchly dveře. Potřebujeme zaujmout jiný pozitivnější postoj. Když se k problémům budeme stavět tak, že vždy existuje způsob, jak je vyřešit, tak naše mysl bude přemýšlet nad řešeními, a ty se objeví.

Lidí, kteří hledají v životě pouze výmluvy, je opravdu hodně, proč byste mezi ně měli patřit i Vy? Budeme-li hledat řešení, získáme lepší práci, vytvoříme lepší podnikání, protože budeme vždy o krok před lidmi hledajícími výmluvy.

A to, že nevíme, jak problém vyřešit, znamená pouze, že neznáme řešení v tuto chvíli, ale později na něj přijdeme. A pokud ten problém opravdu nemá řešení(východisko), tak nemá smysl se nad tím stresovat :). Život je tak krátký, takže hledejme způsob, jak věci řešit, a neschovávejme se do kouta, to nám s problémem nijak nepomůže.

Petr Havránek

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení